Пам'ятник затопленим кораблям
Пам'ятник затопленим кораблям (його ще називають пам'ятник затонулим кораблям) - візитна картка Севастополя. Він розташований у Севастопольській бухті, в 10 метрах від набережної Приморського бульвару.
Пам'ятник затопленим кораблям - це триметровий гранітний стрімчак, складений із грубо оброблених кам'яних брил. Його верхівку вінчає коринфська колона з бронзовим двоглавим орлом, який спрямував свій погляд до моря. В одному дзьобі орла - лавровий вінок слави, в іншому - морський якір. До основи монумента прикріплена бронзова плита з картою Севастопольської бухти і лініями затоплення кораблів. Напис на плиті свідчить: «В пам'ять кораблів, затоплених в 1854 і 1855 роках для загородження входу на рейд». Загальна висота пам'ятника затонулим кораблям - майже 17 метрів.
Пам'ятник затопленим кораблям був споруджений у 1905 році, до 50-річчя першої героїчної оборони Севастополя. Його творці - скульптор А. Г. Адамсон, архітектор В. А. Фельдман та військовий інженер О. І. Енберг.
15 військових суден Чорноморського флоту затопили в період Кримської війни і першої оборони Севастополя для загородження входу на внутрішній рейд військовим судам Англії, Франції, Туреччини. Ось вони - лінійні кораблі: «Дванадцять апостолів», «Святослав», «Ростислав», «Гавриїл», «Сілістрія», «Варна», «Уриїл», «Селафаїл», «Три Святителя», фрегати: «Флора», «Сізополь», «Кагул», «Месемврія», «Мідія», корвет «Пілад». Екіпажі кораблів, знявши артилерійські знаряддя, захищали Севастополь на бастіонах.
Всього в бухті затопили близько 80 кораблів. Після закінчення Кримської війни їх підняли на поверхню, а деякі з них знову ввели в дію.